Fotím, fotíš, fotíme. Rady a inspirace z praxe. Vyrazte také s foťákem do terénu!

Stará Hrada v Příhrazských skalách.

Proč se vyplatí si ráno přivstat? Protože brzy ráno bývají mlhy, které dodají snímku tajuplnou atmosféru. Příhrazské skály v Českém ráji jsou fotogenickým místem, zvlášť při východu a západu slunce. Inspirujte se v článku o fotografování ranní mlhy na Staré Hradě a užijte si rozbřesk na skalách. Zjistěte z mého fotozápisníku, kdy je pro focení mlhy ten pravý čas, jak správně exponovat a proč je důležitá sluneční clona.

Rybník Žabakor za svítání.

Je 5:30 ráno a všední dubnové pondělní ráno. Při pohledu ven z okna všední ale rozhodně není. Právě svítá a bělavé vodní páry se vznášejí na polích a lukách. To je jedinečná příležitost k zachycení neobyčejných snímků.Jak zaznamenat tajemné mlhy v údolí – u rybníka nebo na poli? Inspirujte se z mého fotozápisníku. Zjistěte, jakou expozici nastavit a na co se při focení soustředit. 

Malování světlem.

Co fotografovat v zimním období, když je venku ošklivo a sychravo? Mám pro vás jeden tip – malování světlem, neboli light painting. K této technice nepotřebujete sluníčko, ale naopak tmu. V článku se dozvíte, jak použít dlouhé časy závěrky a rychlost závěrky bulb. Vytvořte kreativní obrazce pomocí světla.

Západ slunce Humprecht, Český ráj.
Fotografie zapadajícího sluníčka má své kouzlo. Jak vyfotografovat západ slunce? Zjistěte tipy na kompozici, kam ostřit, jak nastavit expozici fotoaparátu - clonu, čas, ISO, a na co si dát při pořizování snímků pozor. Poučte se ze zápisku fotografování západajícího sluníčka nad zámečkem Humprecht v Českém ráji.

Pampeliška při západu slunce.
Zajisté jste si během jarních dnů všimli, že vaše okolí je poseté pampeliškami. Vyrazte navečer se fotoaparátem do polí a vytvořte romantické snímky, které můžete použít třeba jako obrázky do ložnice. Jak fotografovat pampelišky? Na řádcích níže najdete postup z mého foto výletu zaměřeného na fotografování těchto žluto-oranžových slunéček.

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.