Jak vytvořit koláž z fotek v Picmonkey.

Jak jednoduše a rychle vytvořit skvělou koláž z vlastních fotek? V PicMonkey vám to půjde „jak po másle”. Znáte PicMonkey? Je to on-line editor na úpravu fotografií a tvorbu koláží. Práce v něm je snadná, zábavná a koláže jsou zdarma. V tomto 1. díle v seriálu o PicMonkey vám ukáži podrobný návod na tvorbu koláží.

Co dalšího PicMonkey umí? V editoru můžete retušovat – vybělit zuby, vyhladit pleť, dále přidat různé efekty, filtry, rámy, písmo. Je možné změnit velikost fotografie nebo ji oříznout či přidat texturu. Ale to vše zjistíte až v dalších článcích ze série o PicMonkey.

Jak PicMonkey funguje?

Do PicMonkey se nemusíte registrovat. Editor je částečně zdarma (včetně tvorby koláže), ale pokročilejší nástroje si už musíte zaplatit (jsou označené korunkou). Platí se formou měsíčního členství „Royale membership“. V době, kdy jsem psala tento článek (podzim 2015) nabízejí 30-denní bezplatnou zkušební verzi Royale.

PicMonkey je on-line nástroj. To znamená, že nemusíte program instalovat do počítače, ale pracujete jen na internetu. Editor je sice v angličtině, ale je intuitivní a přehledný. Zorientovat se v něm dokáže každý.

Vytvořte kreativní koláž. Čtěte návod níže.

1) Na úvodní stránce vyberete „Collage“ a nahrajete fotky z počítače.

2) Po jejich nahrání se automaticky přesunete do editoru. Zobrazí se vám základní návrh koláže o třech rámečcích.

Pokud vám uspořádání a počet rámečků nevyhovuje, v levém menu si vyberte požadovaných layout koláže.

3) Snímky přetáhněte myší z levé lišty do rámečku. Chcete-li přidat další své fotografie z počítače, klikněte na „Open photos“.

V PicMonkey můžete vytvořit koláž i z jejich volně použitelných snímků.

4) Velikost koláže přizpůsobíte fotografiím najetím myše na okraj koláže. Zobrazí se vám šipky. Pod koláží uvidíte, jak se mění velikost obrázku v pixelech.

5) S fotografiemi v koláži můžete různě hýbat a přizpůsobit je rámečku, změnit jejich velikost a také přidat efekty (efekty jsou ale placené). Klikněte na tlačítko „Edit”, které se zobrazí v levém horním roku po najetí myše na obrázek.

6) Dále si v levém menu je možné změnit šířku okrajů koláže pomocí posuvníku „Spacing“ a zaoblení okrajů „Corner rounding“. Standardní barva pozadí je bílá, chcete jinou nebo transparentní pozadí? Není problém.

7) PicMonkey nabízí i různé vzorníky. Vzor si vyberte opět v levé liště.

8) Hotovo? Finální koláž si uložte do počítače přes tlačítko „Save“ na liště nad obrázkem.

9) V dalším kroku si jej pojmenujete, vyberete formát JPG či PNG a velikost. Nakonec klikněte na „Save to my computer“.

Super! Koláž máte hotovou.

Nenapadá vás, jaké fotografie dát do koláže?

Vytvořte koláž ze snímků na určité téma, například jaro, podzim, narozeniny, vánoce, dovolená, luční květiny či své nejlepší fotografie za jeden měsíc. Jistě na něco přijdete. Níže jsem vytvořila koláž na téma podzimní mlhy.

Co PicMonkey nabízí dál? V dalším díle se dozvíte, jak lehce a efektivně upravit fotografie.

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Fotím, bloguji, dělím se o zkušenosti. Aktuálně fotím s Fujifilm X-E2. Baví mě toulat se Českým rájem, cestovat, běhat a cvičit jógu. Zajímám se o svět fotografie, o zdravý životní styl i různé alternativní směry.

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.