Věžický rybník, Český ráj.

Věžické údolí patří mezi nejkouzelnější v Českém ráji. Častokrát sem vyrážím na ranní běh, ale někdy vyměním běžecké boty za foťák. Jak to vypadá v okolí Věžického rybníka během letního rána? Podívejte se na fotografie.

Věžický rybník, též Věžák, najdete v srdci Českého ráje, asi 3 km vzdušnou čarou od hradu Trosky a přibližně 15 km jízdy autem od města Turnov.

Čím je rybník Věžák zajímavý?

Jedna strana rybníka je lemovaná pískovcovými skalami, které se tyčí vysoko nad rybníkem a odrážejí se ve vodní hladině. Fotografii odrazu skal pořídíte u břehu na žlutě značené turistické cestě. Chcete-li pořídit také snímek přímo shora ze skal, dostanete se tam po malé cestičce od hráze na druhé straně rybníka.

U Věžáku se také natáčelo několik scén do filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.

Údolím vede žlutá turistická značka a naučná stezka Podtrosecká údolí. V malebném podtroseckém údolí najdete kromě Věžického rybníka také rybník Krčák, Vidlák a dále rybník Hrudka, Rokytnický rybník nebo Nebákov.

Do údolí k Věžickému rybníku se doporučuji vydat brzy ráno, kdy je ještě v údolí ticho, klid a pro fotografy dobré světlo. Už se těším na podzim, kdy břehy rybníka ozdobí barevně zbarvené stromy.

Chybí vám foťák? Fotit se dá dobře i mobilem, podívejte se a zkuste to taky >>

Teď už se podívejte, jaké záběry tam na vás čekají.

Věžický rybník, Český ráj.

Věžický rybník, Český ráj.

Věžický rybník, Český ráj.

Věžický rybník, Český ráj.

Podtrosecké údolí, Český ráj.

Podtrosecké údolí, Český ráj.

Podtrosecké údolí, Český ráj.

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Fotím, bloguji, dělím se o zkušenosti. Aktuálně fotím s Fujifilm X-E2. Baví mě toulat se Českým rájem, cestovat, běhat a cvičit jógu. Zajímám se o svět fotografie, o zdravý životní styl i různé alternativní směry.

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.