fbpx
Vánoční přání vytvořené v Canva.

Vánoce a Nový rok se kvapem blíží. Potěšte svou rodinu, přátele a vyrobte jim vánoční a novoroční přání z vlastní fotografie. Vytvořte novoročenku nebo přání v on-line programu Canva. Je to jednoduché, zábavné a zdarma. Inspirujte se a zjistěte, jak na to.

Co je Canva?

Canva je jednoduchý on-line program pro grafický design, v základní verzi je dostupná zdarma. V programu vytvoříte jednoduchou grafiku pro web, blog, příspěvek na sociální sítě nebo také pro tisk (letáky, plakáty, pozvánky). A mnoho dalšího. Vyberete si z více než 50 různých formátů, 1000 navržených layoutů nebo si vytvoříte svůj vlastní návrh. Pro svůj projekt najdete v Canvě navíc mnoho fotografií, fontů, ikon a ilustrací.

Některé šablony a prvky nabízí Canva zdarma, za jiné zaplatíte 1 dolar. Osobně používám jen prvky zdarma, na výběr jich je dost.

Máte Canvu v angličtině a chcete češtinu? Klikněte vlevo nahoře na malou šipku vedle svého jména a pak na Account settings. V kolonce Language vyberte Čeština (Česká republika). Potvrďte kliknutím dole na Save changes. A je to.

Jak vytvořit vlastní přání? Tady je postup

Ještě než se pustíte do tvorby, je důležité zmínit, že vyexportované přání bude mít rozměry 559×397 px, což není moc, ale pro zaslání e-mailem nebo publikování na sociálních sítích je to dle mého názoru dostačující. 

1) Na Canva.com se přihlašte. Buď přes účet na Google+ nebo vyplňte e-mail a heslo. Přihlášení je zdarma. Po přihlášení můžete začít tvořit.

Přihlášení do Canva.com.

2) Z hlavních designů zvolte „Přání“ nebo zadejte do vyhledávacího okna frázi „vánoční přání“.

Tvorba vánočního přání v Canva.

3) V dalším kroku si z předvytvořených šablon (návrhů, layoutů) vyberte takovou, která se vám pro vaše přáníčko bude líbit. Některé šablony obsahují fotografii, jiné zase pouze ilustraci. Takže vybírejte jen ty s fotkou.

4) Potom do Canvy nahrajte své snímky z počítače. Jak? Na černé liště vpravo zvolte ikonu obláčku s šipkou a přes tlačítko nahoře nahrajte fotografie z počítače. 

Jak vytvořit vánoční přání v Canva.

5) Svou fotografii přesuňte do přáníčka. Použijte funkci “drag-and-drop” (táhni a pusť) – to znamená, že snímek jednoduše přetáhněte myší do návrhu. Chcete-li v okénku fotografii posunout, stačí na ní 2× kliknout, posunout a úpravy potvrdit.

Jak vytvořit vánoční přání v Canva.

6) Teď upravte a přepište text. Na horní liště můžete změnit font, velikost, barvu písma nebo mezery mezi písmeny a řádky.

Jak vytvořit vánoční a novoroční přání v Canva.

Text je možné i přidat. Pozor, některé typy fontů neboli písma mohou chybně zobrazovat česká písmena s diakritickými znaménky.

Jak vytvořit vánoční a novoroční přání v Canva.

7) Do přání je možné vložit různé ilustrace a ikony. Vložíte je opět přes šedou lištu vlevo „Prvky“. Když zadáte do vyhledávacího okénka „Christmas“ nebo „Vánoce“, zobrazí se vám motivy týkajících se pouze Vánoc, pro rychlejší vyhledávání klikněte na záložku „Grafika“. Vybrané obrázky zase myší přetáhněte do návrhu. Se všemi prvky můžete v přáníčku hýbat, zmenšovat je nebo zvětšovat.

Předvolené prvky a motivy, které mít na přáníčku nechcete, prostě smažte.

Jak vytvořit vánoční a novoroční přání v Canva.

8) V šabloně je možné měnit barvu a texturu pozadí.

Jak vytvořit vánoční přání v Canva.

Až budete mít přáníčko hotové, stáhněte si jej do počítače nebo rovnou vytiskněte

Vpravo na horní liště klikněte tlačítko se šipkou „Stáhnout“. Potom vyberte formát. Pokud budete přáníčko posílat elektonicky e-mailem nebo jen sdílet na sociálních sítích, zvolte formát PNG nebo JPG. Formát PDF vyberte v případě, když chcete přání tisknout. 

Jak vytvořit vánoční přání v Canva.

Výběr fotografií a vzhled přáníčka záleží na vaší fantazii a vkusu. Věřím, že si on-line program Canva oblíbíte. Sama jej často používám. Prozkoumejte všechny možnosti a funkce Canva.

Podívejte se ještě na pár obrázků pro inspiraci:

Vánoční přání.

Vánoční přání Canva.

Vánoční přání Canva.

Vánoční přání.

Vánoční přání.

Novoroční přání.

Pozvánka na Silvestra.

Novoroční přání.

Novoroční přání. 

Tak hurá do tvorby!

Které on-line programy na tvorbu koláže jsou nejlepší? Vyzkoušejte tipy v článku 3 nejlepší on-line programy na tvorbu koláže z fotek zdarma a vytvořte skvělou koláž snadno a rychle.

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Už řadu let se zajímám o svět barevných obrázků. Fotím, píšu e-booky, články na blog a na fotokurzech učím druhé, jak fotografovat. Pro klienty fotím produkty a služby. Tohle všechno mě moc naplňuje. Také mě baví toulat se Českým rájem a cestovat.

Obchodní podmínky       Ochrana a zpracování osobních údajů       Cookies
© 2019 Lenka Dolečková, Fotocesta.cz

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.