Vánoční přání vytvořené v Canva.

Vánoce a Nový rok se kvapem blíží. Potěšte svou rodinu, přátele a vyrobte jim vánoční a novoroční přání z vlastní fotografie. Vytvořte novoročenku nebo přání v on-line programu Canva. Je to jednoduché, zábavné a zdarma. Inspirujte se a zjistěte, jak na to.

Co je Canva?

Canva je jednoduchý on-line program pro grafický design, v základní verzi je dostupná zdarma. V programu vytvoříte jednoduchou grafiku pro web, blog, příspěvek na sociální sítě nebo také pro tisk (letáky, plakáty, pozvánky). A mnoho dalšího. Vyberete si z více než 50 různých formátů, 1000 navržených layoutů nebo si vytvoříte svůj vlastní návrh. Pro svůj projekt najdete v Canvě navíc mnoho fotografií, fontů, ikon a ilustrací.

Některé šablony a prvky nabízí Canva zdarma, za jiné zaplatíte 1 dolar. Osobně používám jen prvky zdarma, na výběr jich je dost.


Máte Canvu v angličtině a chcete češtinu? Klikněte vlevo nahoře na malou šipku vedle svého jména a pak na Account settings. V kolonce Language vyberte Čeština (Česká republika). Potvrďte kliknutím dole na Save changes. A je to.

Jak vytvořit vlastní přání? Tady je postup

1) Na Canva.com se přihlašte. Buď přes účet na Facebooku, Google+, anebo vyplňte e-mail a heslo. Přihlášení je zdarma. Po přihlášení můžete začít tvořit.

2) Z hlavních designů zvolte v „Events“ (Události) šablonu „Card“ (Karta).

3) V dalším kroku si z předvytvořených layoutů (návrhů, šablon) vyberte takový, který se vám pro vaše přáníčko bude líbit. Některé návrhy obsahují fotografii, jiné zase jen ilustraci. Takže vybírejte jen ty s fotkou.

4) Potom do Canvy nahrajte své snímky z počítače. Jak? Na černé liště vpravo zvolte ikonu šipky „Uploads“ (Nahrávání) a nahrajte fotografie z počítače.

5) Své fotografie přesuňte do přáníčka. Použijte funkci “drag-and-drop” (táhni a pusť) – to znamená, že snímky jednoduše přetáhněte myší do návrhu. Chcete-li v okénku fotografii posunout, stačí na ní 2krát kliknout.

6) Teď upravte a přepište text. Na horní liště můžete změnit barvu písma, velikost, font a další.

Text je možné i přidat. Můžete měnit typy písma, velikost, barvy, a to i u grafických objektů na pozadí. Pozor, některé typy fontů neboli písma mohou chybně zobrazovat česká písmena s diakritickými znaménky.

7) Předvolené prvky a motivy, které mít na přáníčku nechcete prostě smažte a vložte své opět pomocí šedé lišty vlevo. Když zadáte do vyhledávacího okénka „Christmas“ (Vánoce), zobrazí se vám nabídky motivů týkajících se Vánoc. Vybrané obrázky zase myší přetáhněte do návrhu. Se všemi prvky můžete v přáníčku hýbat, zmenšovat je či zvětšovat.

8) V šabloně je možné měnit barvu pozadí.

Až budete mít přáníčko hotové, stáhněte si jej do počítače

Na horní modré liště je tlačítko „Stáhnout“. Potom vyberte formát. Pokud budete přáníčko posílat elektonicky e-mailem nebo jen sdílet na sociálních sítích, zvolte formát JPG. Formát PDF vyberte v případě, když chcete přání tisknout. Jestliže má grafická předloha motivy až do okrajů, zaškrtněte „Značky oříznutí a přesah“

Jak vytvořit přáni v Canva.

Výběr fotografií a vzhled přáníčka záleží na vaší fantazii a vkusu. Věřím, že si on-line program Canva oblíbíte. Sama jej často používám. Prozkoumejte všechny možnosti a funkce Canva.

Podívejte se ještě na pár obrázků pro inspiraci:

Vánoční přání Canva.

Vánoční přání Canva.

Novoroční přání Canva.

Novoroční přání Canva.

Novoroční přání Canva.

Pozvánka na Silvestra.

Tak hurá do tvorby!

Které on-line programy na tvorbu koláže jsou nejlepší? Vyzkoušejte tipy v článku 3 nejlepší on-line programy na tvorbu koláže z fotek zdarma a vytvořte skvělou koláž snadno a rychle.

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Už řadu let se zajímám o svět barevných obrázků. Fotím, píšu e-booky, články na blog a na fotokurzech učím druhé, jak fotografovat. Tohle všechno mě moc naplňuje. Kromě toho mě baví toulat se Českým rájem, cestovat a běhat.

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.