Felix Lupa.

Co je street fotografie? Street fotogarfie se nazývá také pouliční fotografií. Jde o fotografování lidí a dění na ulici. Fotograf se prostě prochází po ulici a zachycuje zajímavé momenty. Felix Lupa je jedním z nejvýraznějších zástupců street photography. Přečtěte si o něm a inspirujte se.

Kdo je Felix Lupa?

Felix Lupa (*1972) je izraelský reportážní a dokumentární fotograf. Má výbornou schopnost zachytit v sekundě příběh a pointu zároveň. Fotografie tvoří se zajímavou kompozicí a člověk je pro něj objekt číslo jedna. Ve většině případech se zaměřuje se na lidi na okraji společnosti a všímá si i lidí se zdravotním postižením.

Felix říká: „Snažím se vždy navázat s člověkem, kterého chci zachytit, nějaký osobnější kontakt. Někdy stačí jen pohyb nebo gesto. Jindy s lidmi mluvím. Musím si získat jejich důvěru, což někdy trvá dlouho. Proces pouliční fotografie je vlastně taková psychologická hra.“

Jak se vůbec k pouličnímu focení dostal: „Začal jsem dělat street fotografii, aniž bych věděl, že takový žánr existuje.“ „Usiluji o to, aby byly mé fotografie určitým okem veřejnosti, která nám tlumočí pravidla či zákonitosti ulice.“

Felix Lupa - Firenze.
Felix Lupa - Firenze

Kde Felix Lupa vystavuje?

V České republice vystavuje úplně poprvé. Inspirujte se a nenechte si ujít jeho fotografie se záběry z Izraele, Kuby a Jižním Súdánu, které vytvořil za posledních pár let. V pražské galerii Leica Gallery Prague jsou k zhlédnutí do 7. 9. 2014. Jeho tvorbu si také můžete prohlédnout na webových stránkách Felix Lupa.

Felix Lupa - On the beach.
Felix Lupa - On the beach

Zdroj rozhovoru: Jan Šída, Právo

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Už řadu let se zajímám o svět barevných obrázků. Fotím, píšu e-booky, články na blog a na fotokurzech učím druhé, jak fotografovat. Pro klienty fotím produkty a služby. Tohle všechno mě moc naplňuje. Také mě baví toulat se Českým rájem a cestovat.

Obchodní podmínky       Ochrana a zpracování osobních údajů       Cookies
© 2019 Lenka Dolečková, Fotocesta.cz

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.